Jäsenyhdistykset

Tule retkeilemään! Pääset mukaan liittymällä ensin jonkin jäsenyhdistyksen jäseneksi. Useimmilla yhdistyksillä on myös nettisivut, joiden avulla voit tutustua toimintaan. Jäsenenä voit osallistua sekä oman yhdistyksesi että muiden sisaryhdistysten toimintaan. Lisäksi kaikki liiton majat ovat käytössäsi edulliseen hintaan. Jäsenyhdistyksillä on myös omia majojaan, joita voit hyödyntää. Lisäksi voit yöpyä eri maissa sijaitsevissa NFI-majoissa jäsenhintaan. Tervetuloa mukaan – tarjoamme Sinulle mukavan ja mutkattoman yhteisön, jossa on turvallista retkeillä.

Espoon Retkeilijät ry.Hilkka Laitinen 0440 500 354 hilkka.laitinen@gmail.com
Helsingin Työväen Retkeilijät ry.Matti Huttunen 040 832 4302 mk.huttunen@pp.inet.fi
Hämeenlinnan RetkeilijätTeemu Roisko 050 413 3315 roisko@gmail.com
Järvenpään Retkeilijät ry Hannele Pöllä 040 504 8296 hannele.polla@kolumbus.fi
Kangasalan Retkeilijät ry.Risto Mäntylä 040 8289 146 mantylaristo@gmail.com

Karjalan Retkeilijät ry.Else Nevalainen 044 2768378 else.nevalainen@gmail.com


Kuopion Retkeilijät ry. Pauli Komonen 0400 350 515 pj@kuopionretkeilijat.fi


Kuusankosken Retkeilijät ry.Päivi Siltanen 040 707 3412 psiltanen71@gmail.com
Laajasalon Reippailijat ry.Esa Lampio 050 412 3413 esa.lampio@elisanet.fi
Länsi-Karjalan Retkeilijät ry.Anne Kuokkanen 044 7559445 anne.kuokkanen@outokummunkaupunki.fi
L-US:n RetkeilijätRisto Lindahl 019-321661 / 0445321661 lus.vno@dnainternet.net
Mikkelin Erätoverit ry.Antti Lehkonen 040 553 9564 antti.lehkonen@gmail.com
Pohjantähden Työväen Retkeilijät ry.Jouko Koskinen 0400 402 172 jouko48.koskinen@outlook.com
Retkeilyseura Vipeltäjät ry.Erkki Anttila 0500 971 608 leenaerkki@hotmail.com
Riihimäen Retkeilijät ry.Erkki Ranta 040 504 2796 bulto78ser@gmail.com
Rovaniemen Retkeilijät ry. Hannu Puhalainen 040 588 1439 rovaniemenretkeilijat@gmail.com
Salpausselän Samoojat ry.Aune Kurki 040 596 1200 aune.kurki@elisanet.fi
Tapiolan Maa- ja Meriretkeilijät ry.Tuula Touru 040 502 9399 tuula.touru@gmail.com
Tiurahovin ystävät ry.Ilpo Siimes (siht.) 040 547 2495 (pj. Ritva Aheinen) ilposiimes@gmail.com
Turun seudun Retkeilijät ry.Klaus Vuorinen 050 340 3394 klaus.vuorinen@luukku.com
Vihdin Retkeilijät ry. Mia Neuvonen 045 1319 128 miaviret88@gmail.com